На марсоход Mars 2020 установили беспилотник

Фахівці NASA успішно встановили безпілотний апарат Mars Helicopter в польотної конфігурації на нижню частину марсохода «Марс-2020». Якщо все піде за планом, то в лютому 2021 року цей апарат може стати першим літальним апаратом, що працює в марсіанській атмосфері, повідомляється на сайті NASA.

Основне завдання дрона Mars Helicopter полягає у визначенні застосовності безпілотних літальних апаратів для досліджень важкодоступних місць на Марсі і проведення розвідки. Маса безпілотника становить 1,8 кілограм, він виконаний по соосной вертолітної схемою з двома контрвращающіміся гвинтами діаметром 1,2 метра. Апарат оснащений акумуляторами, підзаряджатися від сонячних панелей, кольоровою камерою і системами навігації і передачі даних. Очікується, що після прибуття на Червону планету, дрон здійснить пробний 30-секундний підйом на три метри, а потім зробить п'ять далеких польотів, тривалістю 90 секунд, в ході яких буде підніматися на висоту до декількох сотень метрів.

Вертоліт вже зробив два тестові польоти в умовах, що імітують марсіанську атмосферу, і пройшов комплексні випробування, підсумком яких стали доробки конструкції. 28 серпня 2019 року апарат в польотної конфігурації, укладений в захисну капсулу, був встановлений на корпус марсохода «Марс-2020», який знаходиться в стерильній кімнаті High Bay 1 в Лабораторії реактивного руху NASA. Запуск місії повинен відбутися 17 липня 2020 року, в космос апарати будуть виведені за допомогою ракети Atlas 5, а посадка в районі кратера Езеро на Марсі очікується 18 лютого 2021 року. Розгортання безпілотника почнеться після того, як марсохід відшукає зручний майданчик і залишить там дрон.

Раніше ми розповідали про нову дослідницьку програму Dragonfly, в рамках якої до супутника Сатурна Титану буде відправлений октокоптер, який займеться вивченням його поверхні і атмосфери.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.